Коли я у 2004-му вперше переглянув дешевий трешак «Бібліотекар: В пошуках Списа Долі», тоді вирішив, що це лайно не варте уваги і забив на нього, доки не підріс фізично та інтелектуально. Адже насправді трилогія про бібліотекаря Флінна — це вдале висміювання недолугих пригод надміру агресивних псевдоархеологів на кшталт Лари Крофт, Індіани Джонса, Нейтана Дрейка і десятків інших героїв книжок, фільмів та ігор. Саме таким залишився і новий серіал «Бібліотекарі».
Саме так — Бібліотекарі, у множині, ніякої помилки. Адже в цьому новому серіалі від TNT ми стаємо свідками продовження пригод відомого ексцентричного бібліотекаря Флінна Карсена (Ноа Вайлі), але тепер у товаристві інших бібліотекарів.
Із історії пригод археологів
Сюжетно цей десятисерійний телефільм продовжує кінотрилогію, проте для розуміння всього, що діється, зовсім необов’язково дивитися ті фільми, хоч я наполегливо рекомендую.
Маємо незвичну бібліотеку, що є сховищем таємних знань, магічних артефактів і усякої іншої дивовижі. Головний у бібліотеці, як не дивно, — бібліотекар. На його долю випадають різні пригоди, пов’язані із таємницями історичних і міфічних реліквій. Бібліотекар просто таки зобов’язаний знаходити ці реліквії, неодмінно виборювати їх у якихось поганців з обов’язково лихими намірами і знову рятувати світ від глобального зла. Лише тепер усе це — не індивідуальна робота, а командна, адже в серіалах зазвичай більше, ніж один головний персонаж.
А з персонажами в «Бібліотекарях» усе чудово
Кожна дійова особа заявляється серіально-грамотно і зрозуміло, що нас чекає індивідуальна історія про таємниці нових бібліотекарів, кожен з яких є екстраординарною постаттю і високо кваліфікованим фахівцем у своїй галузі.
Прихильникам емансипації та фемінізму, якими просякнутий франчайз про розкрадачку гробниць, припаде до смаку дебела білявка Ів Бейрд (Ребекка Ромейн, «Люди Ікс», «Люди Ікс: Перший клас»), що виконує в колективі роль головного бійця та оперативника силових структур.
Із тієї ж опери й інший жіночий персонаж — Кассандра Кілліан (Лінді Бут, «Детройт — місто року», «Дуподери 2»), тендітна психопатка, що забезпечує команду потужними обчислювальними можливостями свого непересічного розуму. Словом, — людина-комп’ютер.
Фанатам Нейтана Дрейка сподобається незвичний ковбой-мистецтвознавець Джейкоб Стоун (Крістіан Кейн, «Противага», «На захід»). Теж полюбляє помахати руками-ногами, але основна його сила — це енциклопедичні знання з історії мистецтва. А одягається і поводиться він, ну, зовсім, як Нейтан Дрейк.
Не обійшлася команда бібліотекарів і без вправного крадія Єзекіеля Джонса (Джон Кім, «Сусіди»). Цьому хлопчині належить відкривати замкнені двері та виносити надійно сховані речі, звісно, для потреба миру і злагоди у світі.
В ролі консервативності і адекватного гальмування виступає Дженкінс (Джон Лароккетт, «Десяте королівство», «Майже людина»), новий архіваріус бібліотеки. Вічно невдоволений, але безмежно компетентний і стриманий.
Ну і сам Флінн Карсен (Ноа Вайлі, «Бібліотекар», «Коли падають небеса»), заслужений бібліотекар із багаторічним досвідом. Ексцентричний, як Доктор Хто і оптимістичний, як щасливі власники іпотеки. Цемент і фундамент колективу зокрема і франчайзу загалом.
Це я не згадую деяких дійових осіб, відомих нам із кінотрилогії. Вони також трапляються у пілотних двох серіях.
Дешево і сердито
Кінотрилогія «Бібліотекар» ніколи не відзначалася вдалим візуальним рішенням. Вона відверто лякала дешевизною спецефектів. І хоч за 10 років з моменту виходу першої стрічки зображальні засоби суттєво розвинулися і подешевшали, серіал залишається вірним традиції та пропонує нам ту саму стару-добру 3D-графіку 90-х років минулого століття.
Навіть не знаю, це недолік чи перевага, але якщо ви стерпіли те страховидло, яким наповнені стрічки, то серіал теж зможете дивитися. Суть все одно не у спецефектах і графіці, а в пригодах і вар’юватості вирішення проблем.
З вірою у світле майбутнє
Із фіналу пілота зрозуміло, що далі, у кожній серії, нам готують розгадки великих таємниць, де все залежатиме від злагодженості дій багатогранної команди бібліотекарів. Будуть історії про минуле кожного персонажа і навіть залишено трохи місця для розвитку романтичних стосунків.
Дуже схоже на ще один теперішній онґоїнґ «Скорпіон», але не так занудно і вдавано інтелектуально. Адже магія існує і навіть смерть — не причина порушити обіцянку. Так, драматичних моментів вистачає і вони вистрілюють на тлі несерйозності загальних подій.
«Бібліотекарі» — це непогана розвага на цю зиму для людей із почуттям гумору і критичним мисленням. Графічно дешеві, але змістовно захопливі пригоди в оточенні древніх таємниць, магії, артефактів та за участі харизматичних і самодостатніх персонажів. Рекомендовано до перегляду усім шукачам пригод.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!